Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Audyt oświetlenia zewnętrznego, wewnętrznego i ulicznego

audyt oświetlenia

Wiemy jak ważne jest oszczędzanie energii

Wiemy również, że każdy klient ma swoje indywidualne potrzeby. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom, zarówno przed realizacją  modernizacji oświetlenia jak i nową inwestycją, nasi doradcy dokonują bezpłatnego audytu oświetlenia,  który ma na celu wykazanie oszczędności, jakie niesie ze sobą wykorzystanie oświetlenia LED. 

 

 

Umów się na audyt oświetlenia i przekonaj się, ile możesz zyskać


Oszczędność

Indywidualny projekt stworzony według potrzeb klienta, wykorzystujący oświetlenie LED to sposób na zyskanie nawet do 70% oszczędności w porównaniu do obecnego rozwiązania.


Ekologiczność

Wykorzystywanie oświetlenia LED to rozwiązanie energooszczędne, a w związku z tym w pełni ekologiczne.  Ponadto przy produkcji naszych opraw nie wykorzystuje się rtęci, ołowiu, ani innych substancji szkodliwych. 


Jakość

To, czym wyróżniamy się na tle konkurencji, to jakość.  Lampy tworzone są w fabrykach w Polsce z najwyższej klasy komponentów. Dzięki temu nasze produkty posiadają pięcioletnią gwarancję.

Audyt oświetlenia – w jaki sposób jest przeprowadzany?

Audyty oświetleniowe zawierają w sobie ocenę obecnego stanu systemu oświetlenia i wskazują na możliwości zmian do realizacji podczas modernizacji. Audyt oświetlenia, niezależnie czy jest to audyt oświetlenia zewnętrznego, wewnętrznego, czy też audyt oświetlenia ulicznego zawiera w sobie zakres prac modernizacyjnych, parametry techniczne oraz ekonomiczne. Audyt oświetlenia wskazuje na najbardziej korzystne rozwiązania, biorąc pod uwagę najbardziej optymalne założenia, w szczególności z punktu widzenia efektywności ekonomicznej.

Audyt oświetlenia zawiera w sobie analizę zapotrzebowania na energię elektryczną. W ramach audytu oświetlenia analizuje się modernizacje, które mają na celu wzrost efektywności energetycznej systemów oświetleniowych. Dotyczą one między innymi:

 • instalacji energooszczędnych źródeł światła,
 • zastosowania inteligentnych systemów, które pozwolą na sterowanie wydajnością, parametrami światła lub poprzez zaawansowane czujniki, same będą je dostosowywały do aktualnych warunków.
 • racjonalizacji czasu załączania oświetlenia,
 • wdrożenie sekcji oświetleniowych.

Kompleksowy audyt oświetlenia oraz wdrożenie zaleceń modernizacyjnych pozwala na zaoszczędzenie nawet 70% kosztów energii elektrycznej, a także polepszenie warunków pracy, podobnie rzecz wygląda w przypadku audytu oświetlenia ulicznego czy zewnętrznego.

Wydatki przed audytem 100%
Wydatki po audycie 30%

Audyty oświetleniowe  – dlaczego są ważne?

Parametry oświetlenia, światło, jego barwa czy natężenie, są niezwykle ważne dla całego naszego otoczenia, zarówno domowego, jak i zawodowego. Nowoczesne systemy oświetleniowe LED pozwalają na dobrej jakości oświetlenie, zmniejszając przy tym zużycie energii.

Oświetlanie pomieszczeń, czy nawet miast w zgodzie z normami, ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo w pracy, w domu, czy przebywając w nocy na zewnątrz. Odpowiednie oświetlenie w miejscach pracy zmniejsza zmęczenie i zwiększa wydajność pracowników, a przede wszystkim zmniejsza użycie energii.

Przeprowadzając audyt oświetlenia wewnętrznego, zewnętrznego, czy ulicznego można wyliczyć jakie korzyści przyniesie modernizacja oświetlenia. Przede wszystkim, jakie przyniesie oszczędności, ale również pożytek dla pracowników i ich wydajności.

Podczas audytu oświetlenia należy przeprowadzić wizję lokalną na terenie obiektu do modernizacji, następnie przeprowadzić spis źródeł światła w audytowanym obiekcie. W kolejnym etapie audytu oświetlenia przygotowuje się propozycje bardziej energooszczędnych źródeł światła i przygotowuje się obliczenia, które uwzględniają zużycie energii elektrycznej i koszty związane z wymianą źródeł światła. Następny etap audytu oświetlenia polega na omówieniu raportu i przedstawieniu inwestorowi rozwiązań.

Audyt oświetlenia ulicznego – co może zawierać?

Audyt oświetlenia ulicznego, o tyle jest trudniejszy, że może zostać przeprowadzany nawet na terenie całego miasta, więc na o wiele większej powierzchni niż w przypadku audytu oświetlenia wewnętrznego.

Przykładowy audyt może obejmować:

 • analizę stanu aktualnego,
 • spostrzeżenia z ewidencji opraw ulicznych,
 • zgodność ulicznych źródeł światła z normami oświetlenia,
 • ocena stanu oświetlenia w mieście,
 • propozycje nowych opraw ulicznych,
 • propozycje systemu inteligentnego sterowania oświetleniem ulicznym dla nowych opraw,
 • analiza oświetlenia ulicznego pod kątem zmniejszenia zużycia energii,
 • analiza kosztów eksploatacji przed i po modernizacji,
 • i inne.

Audyt oświetlenia ulicznego, jak i samo oświetlenie uliczne są kluczową rolę w bezpieczeństwie ruchu publicznego. Dobra widoczność po zmroku powinna być zapewniona, jednak często wiąże się z dużymi kosztami za energię elektryczną, szczególnie tam, gdzie działają stare systemy oświetleniowe. Odpowiednia modernizacja oświetlenia, na energooszczędne oświetlenie LED pozwala na zapewnienie dobrej widoczności po zmroku w mieście, zmniejszając przy tym zużycie energii elektrycznej i koszty z tym związane.

Skontaktuj się z naszymi przedstawicielami handlowymi i umów się na audyt oświetlenia

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.