Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Finansowanie z oszczędności | Dofinansowanie inwestycji wymiany oświetlenia

finansowanie z oszczędności

W ramach współpracy jaką prowadzi Globus Lighting z jednostkami, które są upoważnione do audytu oświetlenia, oferujemy naszym klientom możliwość odzyskania części nakładów finansowych przeznaczonych na modernizację oświetlenia, poprzez uzyskanie tzw. „białych certyfikatów” zbywanych na giełdzie towarowej, zgodnie z ustawą o efektywności energetycznej.

Model ten zakłada, że klient, który wygeneruje oszczędność energetyczną ma prawo do uzyskania uprawnień do białych certyfikatów i tym samym odzyskuje znaczną część pieniędzy, pomniejszając jednocześnie realne nakłady zaangażowane w finansowanie wymiany oświetlenia.

Czym są białe certyfikaty?

Białe certyfikaty to świadectwa, które wydawane są za uzyskanie oszczędności energii w wyniku realizacji przedsięwzięcia modernizacyjnego. Biały certyfikat przyznaje Urząd Regulacji Energetyki na podstawie złożonego wniosku, który musi zawierać audyt efektywności energetycznej omawiający efekt energetyczny inwestycji modernizacyjnej.

dofinansowanie inwestycji oświetleniowej

Dlaczego warto zdobyć biały certyfikat?

Białe certyfikaty są źródłem wsparcia i warto brać je pod uwagę planując inwestycje proefektywnościowe. Ważne jest poprawne złożenie wniosku, co wymaga bycia na bieżąco z Ustawą o efektywności energetycznej, a także dokumentami, które są z nią powiązane.

Istotnym elementem procesu jest przestrzeganie wymagań formalno-prawnych i poprawne określenie efektu modernizacji, co maksymalizuje korzyść wynikającą z dofinansowania. Dlatego warto skorzystać z usług audytorskich firm, współpracujących z Globus Lighting.

Wszelkie zasady przeprowadzania audytu oświetlenia zawarte są w Ustawie o efektywności energetycznej z dnia 20 maja 2016 r.

Optymalizacja energetyczna a możliwości finansowania

W procesie optymalizacji energetycznej nasi klienci mogą starać się o pozyskanie pieniędzy ze środków publicznych. Współpracujemy również z jednostkami, które finansują modernizację oświetlenia, jako poza bilansowe finansowanie inwestycji. Najczęściej finansowanie takie działa na zasadzie spłacania inwestora z pozyskanych oszczędności. Inwestor finansuje część lub całość przedsięwzięcia, a następnie zostaje spłacany z oszczędności, wynikających z mniejszych opłat za energię elektryczną.

Należy również pamiętać o tym, że Unia Europejska wspiera inwestycje związane z optymalizacją energetyczną i modernizacją oświetlenia. Możliwe jest uzyskanie nawet 85% kosztów inwestycji oświetleniowej, a w stworzeniu odpowiednich wniosków pomogą Państwu nasi specjaliści.

Skontaktuj się z naszymi przedstawicielami handlowymi 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.