Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Oświetlenie hal i obiektów sportowych

oświetlenie hal i obiektów sportowych

Odpowiednie oświetlenie obiektów sportowych jest niezwykle ważne z uwagi na to, że dobrze dobrane oświetlenie sportowe stwarza dogodne warunki do uprawiania rożnych dyscyplin sportowych, a także ich obserwowania w przypadku hal sportowych i stadionów, na których może zasiadać widownia.

Oświetlenie sportowe – ważne również na zewnątrz obiektu

Stadiony i hale sportowe to dziś również obiekty bardzo ważne w przestrzeni miejskiej, dlatego istotne jest również odpowiednie oświetlenie obiektów sportowych z zewnątrz. Dzięki oświetleniu LED jesteśmy w stanie sprawiać, aby hale sportowe oraz inne obiekty sportowe wyglądały po zmierzchu zjawiskowo.  Czego przykładem w naszym kraju są takie obiekty jak katowicki Spodek, Stadion Narodowy czy Ergo Arena.

Oświetlenie obiektów i hal sportowych – nasza oferta

oprawa high bay bsl

HighBay BSL

W naszej ofercie posiadamy lampy HighBay BSL, które mają zastosowanie jako oświetlenie przemysłowe  czy oświetlenie obiektów sportowych. Lampa została zaprojektowana w taki sposób, aby zastąpić pod kątem kształtu oraz rozmiaru tradycyjne lampy metalohalogenkowe. Możliwość różnych sposobów montażu i wysoki stopień ochrony oprawy, sprawia, że HighBay BSL mają szeroką możliwość zastosowania w produkcji, magazynach oraz halach i obiektach sportowych.

naświetlacze LED

Naświetlacze LED

Naświetlacze LED GLOBUS to oprawy, które nadają się do zastosowania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektów, dlatego idealnie pasują do takich budynków jak hale sportowe, stadiony, baseny czy hale przemysłowe. Moc od 600 W do 2000 W pozwala naświetlaczom spełniać wszelkie zadania. Soczewki o różnych rozsyłach umożliwiają stworzenie projektu, który spełni każde wymagania, jako oświetlenie obiektu sportowego, hal sportowych czy innych budynków.

Oświetlenie hal sportowych – element, który sprawia, że mecz staje się widowiskiem

Oświetlenie terenów i obiektów sportowych to istotny czynnik tworzący niezbędne warunki do uprawiania sportu. Dogodne oświetlenie hal i obiektów sportowych ważne jest również z innego względu. Sprawia, że mecz, zawody sportowe, zamieniają się w wielkie widowisko, pozwala również, aby wydarzenia sportowe mogły być transmitowane w telewizji i internecie.

oświetlenie hal sportowych

Oświetlenie sportowe – jakie obowiązują przepisy

Najróżniejsze oświetlenia hal i obiektów sportowych podlegają odpowiednim normom ich projektowania. Projektowanie oświetlenia sportowego podlega normie PN-EN 12193 – Oświetlenie stosowane w obiektach sportowych. Norma ta określa jakie są minimalne wymagania dla dobrych warunków widzialności dla zawodników, sędziów, widzów, a także transmisji telewizyjnej.

Powyższe wymagania określa się klasami oświetlenia sportowego. Istnieją trzy klasy I, II i III, a ustala się je w oparciu o stopień rozgrywek, bądź zajęć oraz rodzaj uprawianego sportu.

Rozgrywki i zajęcia dzielą się na:

  • zawody międzynarodowe,
  • zawody krajowe,
  • zawody regionalne,
  • zawody lokalne,
  • treningi,
  • rekreację oraz sport szkolny.

W całym dokumencie dotyczącym norm oświetlenia sportowego wymienionych jest kilkadziesiąt dyscyplin uprawianych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Każda z dyscyplin posiada objętą normą przestrzeń. Wyróżnia się w niej przestrzeń zasadniczą, czyli wymiar dla gry oraz przestrzeń otaczającą pole gry. Dyscypliny sportowe są zgrupowane i posiadają określone, w zależności od klasy oświetlenia, luminację poziomą i pionową, a także współczynnik oddawania barw.

Skontaktuj się z naszymi przedstawicielami handlowymi 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.