Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Oświetlenie elewacji | Oświetlenie budynków

oświetlenie elewacji

Dziś praktycznie każdy budynek usługowy, zabytkowy, rekreacyjny czy handlowy jest oświetlony, chce się wyróżniać w mroku i być widoczny. Oświetlenie elewacji i budynków proponowane przez Globus Lighting pozwala wydobyć bryłę budowli w mroku, albo mieć jedynie charakter dekoracji, gdzie uwypuklone zostaną jedynie ciekawe elementy architektoniczne. Oświetlenie elewacji i budynków sprawia, że dany obiekt ma lepszą prezencję, a rodzaj oświetlenia elewacji i budynków zależy głównie od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć.

Projektor LED PRO

projektor

Naświetlacz LED

naświetlacze LED

Oprawa gzymsowa

oprawy gzymsowe

Oświetlenie elewacji

Oświetlenie elewacji czy po prostu oświetlenie budynków ma bardzo często wymiar dekoracyjny. Oświetlenie elewacji podkreśla strukturę budynku, akcentuje elementy architektoniczne i jest ciekawą formą gry światłem. Oprawy zewnętrzne elewacyjne stanowią często ozdobę same w sobie, szczególnie jeśli strumień światła jest ustawiony umiejętnie, na pewno nie powinien przykuwać uwagi do nierówności tynku na elewacji.

Oświetlenie zewnętrzne budynków – gra światła i cienia

Istotną, a może najważniejszą cechą oświetlenia zewnętrznego budynków to gra światła i cienia. Wysoki kontrast podnosi ogólny, pozytywny odbiór budynku, a nawet zmienia jego proporcje. Realizowane efekty świetlne w oświetleniu elewacji mogą być dynamiczne i oddawać charakter firmy, instytucji, budynku. Popularnym jest zastosowanie źródeł światła fałszujących oddawanie barw oraz wielobarwne iluminacje.

 

 

Oświetlenie elewacji budynków – wielobarwne iluminacje

Coraz częstszym trendem w oświetleniu elewacji są wielobarwne iluminacje, które można znaleźć głównie w miejscach reprezentacyjnych, co sprawia, że najciekawsze obiekty są świetnie widoczne po zmroku, zyskując wręcz całkowicie inny wymiar i stając się atrakcją turystyczną w nocy.

Oświetlenie elewacji budynków o wielu barwach stało się możliwe wraz z popularnością technologii LED. Projektanci oświetlenia dzięki temu mogą osiągać spektakularne efekty wizualne, które podkreślają, znakują, wtapiają w tło dane elementy architektonicznie jedynie przy użyciu światła.

Projektując oświetlenie budynków warto zawsze pamiętać o jego otoczeniu. Dokładna analiza pozwala uniknąć efektu olśnienia i marnowania energii na rozsyłanie światła w przestrzeń, czy nawet zaśmiecanie środowiska światłem.

Oświetlenie dekoracyjne budynków

Oświetlenie elewacji to najzwyczajniej oświetlenie dekoracyjne budynków, które ma na celu uwidocznić budynek w mroku oraz przyciągać do niego turystów, klientów itp. Oprawy zewnętrzne elewacyjne przykuwają uwagę, akcentują logo lub nazwę. Należy jednak pamiętać przy wyborze opraw zewnętrznych elewacyjnych, aby same nie szpeciły budynku, dlatego ich wybór należy dokładnie przemyśleć. Oświetlenie dekoracyjne budynków powinno być odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz mechanicznych, a także posiadać wszelkie cechy, które są dziś od oświetlenia elewacji wymagane. Cechy te to przede wszystkim długa żywotność opraw, energooszczędność oraz system sterowania.

oprawy zewnętrzne budynków

Skontaktuj się z naszymi przedstawicielami handlowymi 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.