Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Oświetlenie biura | Oświetlenie biurowe LED – Globus Lighting

oświetlenie biurowe

W Globus Lighting produkujemy nowoczesne oświetlenie biurowe LED wysokiej jakości, jednak historia naszych działań jest o wiele dłuższa, gdyż marka Globus, od której wywodzi się spółka Globus Lighting działa na rynku od prawie stu lat. Co ciekawe oświetlenie biurowe LED, jak i zwykłe diody LED również mają długą historię, chociaż na rynku konsumenckim zaczęły robić furorę dopiero w XXI wieku.

Pierwsze prace nad diodami LED rozpoczęły się w 1907 roku, wtedy to ludzie po raz pierwszy zaobserwowali zjawisko elektroluminescencji. W latach 50-tych XX wieku temat diod LED zaczął być zgłębiany. Pierwsze oddane do użytku diody elektroluminescencyjne mogły emitować światło jedynie w podczerwieni. Szybko znalazły zastosowanie w czujnikach fotoelektrycznych. Lata 70-te XX wieku to już diody w kolorach zielonym i żółtym.

W latach 90-tych nadeszła era bardzo jasnych LED-ów. Diody LED stały się bardziej wydajne od poprzedniej generacji i uzyskano w nich kolor niebieski, a także udoskonalono ich trwałość.

Znane z dzisiejszych czasów diody LED święcące na biało uzyskano przez pokrywanie niebieskiego chipa fluorescencyjnym fosforem.

Oświetlenie LED jest stale rozwijane, również przez naszą firmę – Globus Lighting. Rozwój powoduje, że diody LED są coraz bardziej wydajne, oszczędne i trwałe od wszelkich innych dostępnych źródeł światła.

Panel LED

panel led

Downlight LED

downlight led

Oświetlenie biura

Ciągły rozwój oświetlenia biurowego LED powoduje, że dziś każdy chce je mieć w domu, na ulicach czy w firmach. Niezależnie od tego czy firma działa w branży przemysłowej, czy IT, można dobrać dla niej odpowiednie oświetlenie LED, które sprawi, że pracownicy będą czuć się lepiej w pracy, firma zaoszczędzi oraz będzie bardziej ekologiczna.

Oświetlenie biurowe i jego jakość są niezwykle ważne dla samopoczucia, komfortu, a także produktywności pracowników. Kiedy zaczyna brakować słońca, oświetlenie biura powinno zastąpić je w podobny sposób. Stworzenie odpowiedniego oświetlenia do biura jest trudnym zadaniem, gdyż to przede wszystkim światło słoneczne, jest najlepszą formą oświetlenia. W jaki sposób zatem zapewnić pracownikom odpowiednie oświetlenie biurowe?

 

Dowiedz się więcej o oświetleniu do biura na naszym blogu

oświetlenie biurowe

Oświetlenie biurowe i jego funkcje

Oświetlenie biurowe wpływa na warunki pracy, samopoczucie i efektywność pracowników. Oświetlenie biurowe nie musi być umieszczone tylko w takich miejscach jak sufit w pomieszczeniach pracowniczych. Warto użyć oświetlenia biurowego jako elementu dekoracyjnego, który podkreśli estetykę wnętrza. Oświetlenie biura, zarówno użytkowe, jak i dekoracyjne będzie tworzyło przyjazny klimat w miejscu pracy.

Oświetlenie biurowe LED – jak je dobrać?

Tworząc projekt oświetlenia biurowego, trzeba wziąć pod uwagę samo położenie biura oraz jego powierzchnię. Istotne są też takie informacje jak tryb oraz charakter pracy, np. czy pracownicy pracują przy komputerze oraz czy pracują za dnia czy w nocy. Dlatego przed montażem oświetlenia oferujemy audyt oświetlenia, który ma na celu stworzenie idealnego projektu.

Oświetlenie biura powinno być dopasowane do rozmiaru przestrzeni w biurze. Inaczej projektowane jest oświetlenie biurowe LED dla open space’ów, a inaczej dla mniejszych pomieszczeń, które przeznaczone są dla małych zespołów.

Podczas projektowania oświetlenia biurowego LED nie można zapomnieć o rodzaju i funkcji danego pomieszczenia, np. pokoju szkoleniowego, sali konferencyjnej itd. Oświetlenie do biura dzielone jest na główne i miejscowe, musi być idealnie dopasowane do przestrzeni, którą będzie oświetlać oraz pracowników, którzy w tej przestrzeni będą przebywać.

Oświetlenie biurowa a rozmieszczenie źródeł światła

Główne źródło światła oświetlenia biurowego musi równomiernie rozświetlać całe pomieszczenie. Jeszcze niedawno stosowanym rozwiązaniem były tradycyjne świetlówki. W Globus Lighting oferujemy często dziś stosowane w przestrzeni biurowej

Panele LED to lampy wyprodukowane do oświetlania wnętrz budynków, w tym wykorzystywane jako oświetlenie biura. Lekka konstrukcja paneli LED oraz kształty opraw sprawiają, że Panele LED są idealne jako oświetlenie biurowe LED, które można zastosować w sufitach biur. Żywotność paneli LED wynosi do 50 000 h, a wydajność światła na poziomie 114 lm/W ogranicza koszty.

Kolejnym rodzajem oświetlenia LED, które stosujemy jako oświetlenie biurowe są oprawy Downlight LED. Oświetlenie biura tego typu zostało wyprodukowane do zastosowań w miejscach pracy. Posiada wysoką żywotność – 50 000 h oraz wysoki współczynnik oddawania barw. Sprawia to, że przedmioty oświetlone przez oprawy Downlight LED wyglądają identycznie jak w świetle dziennym.

W Globus Lighting oferujemy produkty dopasowane do indywidualnego klienta, jesteśmy w stanie zmodyfikować nasze lampy biurowe LED do Państwa potrzeb i sprawić, że podniosą wydajność Państwa pracowników oraz przyniosą obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Skontaktuj się z naszymi przedstawicielami handlowymi 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.