Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Nowoczesne oświetlenie biurowe LED niesie za sobą wiele korzyści zarówno pod względem komfortu pracy i samopoczucia pracowników, jak i ekologicznych i ekonomicznych aspektów prowadzenia firmy. To właśnie dzięki nowoczesnym LED-om można dziś obniżyć koszty zużycia energii elektrycznej o nawet 80% w stosunku do zużycia przy tradycyjnych formach oświetlenia, ale też zniwelować konieczność konserwacji źródeł światła do minimum. Oświetlenie dla biur w postaci nowoczesnych opraw LED to rozwiązanie trwałe, korzystne i niezwykle estetyczne.

Oświetlenie biurowe LED

Choć oświetlenie LED istnieje już od dawna, a pierwsze diody LED wykorzystywano w czujnikach fotoelektrycznych już w latach 50-tych XX wieku, dopiero od niedawna wydajne i dające coraz bardziej przyjazne dla oka światło diody wykorzystuje się do tworzenia pełnych systemów oświetleniowych dla biur, domów, hal przemysłowych czy nawet latarni ulicznych.

Ciągły rozwój oświetlenia LED doprowadził do tego, że dziś niezależnie od branży działania czy potrzeb danej przestrzeni możliwa jest zmiana źródeł światła z tradycyjnych, pochłaniających spore zapasy energii żarówek na nowoczesne, energooszczędne i niezwykle trwałe oprawy LED. Wśród ciekawszych kategorii zastosowań dla nich znalazło się również oświetlenie biurowe, w którego przypadku oświetlenie LED gwarantuje lepsze samopoczucie i komfort pracy pracowników oraz wysokie oszczędności energetyczne dla całej firmy.

 

Chcesz zmodernizować oświetlenie? Zadzwoń

 

Wybór właściwego oświetlenia do biura

Jakość oświetlenia w biurze jest niezwykle ważna, jako że to właśnie oświetlenie ma największy wpływ na samopoczucie i komfort pracowników. Przy źle dopasowanym lub nieprawidłowo ustawionym źródle światła nad stanowiskiem pracy oczy męczą się, są przesuszone, mogą piec i łzawić, a przecież praca biurowa to praca przed monitorem komputera który też ma na nie nienajlepszy wpływ.

I choć latem można jeszcze znacząco wyeliminować użycie światła sztucznego na rzecz wpadającego przez okna światła słonecznego, zimą to właśnie zastosowany system oświetlenia ma naturalne światło naśladować. Nowoczesne oświetlenie biurowe w technologii LED jest w stanie zrobić to lepiej, niż jakiekolwiek inne rozwiązanie.

oświetlenie do biura

Oświetlenie do biura w technologii LED – jak dobrać?

Jak dobrać LED-y do oświetlenia biurowego? Pod uwagę należy wziąć tu nie tylko położenie biura w budynku i szansę korzystania w nim ze światła naturalnego, ale też jego powierzchnię, ustawienie stanowisk pracy i ich charakter oraz to, w jakich porach dnia najczęściej odbywa się praca w biurze. Inwestując w modernizację oświetlenia do biura na LED można co prawda wykorzystać istniejącą już infrastrukturę, szczególnie jeśli ta jest dobrze rozplanowana, jednak warto sprawdzić ją pod kątem wydajności – przy niewielkich zmianach można wyciągnąć z oświetlenia jeszcze wyższą wydajność i jeszcze większe oszczędności.

Oświetlenie do biura powinno być dopasowane nie tylko do rozmiaru, ale i charakteru biura – inaczej projektuje się oświetlenie biurowe LED dla open space’ów, a inaczej dla mniejszych pomieszczeń, pokojów konferencyjnych, czy pokojów podzielonych na małe, odgrodzone od siebie stanowiska. Oświetlenie do biura można podzielić na oświetlenie biurowe główne i punktowe – to drugie najczęściej montuje się na pojedynczych biurkach pracowników, jeśli ich praca wymaga dodatkowego, silniejszego źródła światła.

Zalety oświetlenia do biura w technologii LED

Oświetlenie biurowe stawia przed projektantami wnętrz bardzo konkretne wymagania, jednak dzięki nowoczesnym panelom LED dość łatwo im sprostać. Lampy takie charakteryzują się nie tylko żywotnością na poziomie 50 000 godzin pracy, ale też wydajność na poziomie 114 lm/W, co pozwala znacząco ograniczyć koszty oświetlenia. Oświetlenie LED dedykowane jako oświetlenie biurowe powinno posiadać wysoki współczynnik oddawania barw, tak aby przedmioty oświetlone przez zamontowane oświetlenie biurowe wyglądały identycznie jak w świetle dziennym. Dzięki temu oczy pracowników przebywających w pomieszczeniach przez kilka do nawet kilkunastu godzin dziennie nie będą odczuwać zmęczenia charakterystycznego dla źle dostosowanego, zbyt ostrego i męczącego oświetlenia.

Oświetlenie do biura LED to także oświetlenie niezwykle estetyczne. Stosowane zarówno w formie świateł głównych, jak i dekoracyjnych lampy biurowe LED tworzą przyjemną i komfortową atmosferę pracy w pomieszczeniu, wpływając jednocześnie na poprawę warunków pracy i efektywność pracowników. Możliwość dostosowania koloru oświetlenia dekoracyjnego do kolorów charakterystycznych dla firmy tworzy też ciekawy efekt estetyczny, szczególnie użyteczny w strefach obsługi klienta gdzie warto skupić się nie tylko na estetyce, ale też spójności wizerunku firmy.

 

Dowiedz się więcej o oświetleniu do biura w technologii LED

 

Oświetlenie biurowe – technologia LED to przyszłość

Nowoczesne oświetlenie do biura LED to rozwiązanie estetyczne, bezpieczne dla zdrowia i komfortu pracy, a także niezwykle wydajne. To dzięki inwestycji w nowe oświetlenie wiele firm jest w stanie dziś zupełnie przeprojektować swój budżet i poświęcić zaoszczędzone na energii środki na rozwój firmy. LED-y zastosowane jako oświetlenie biurowe to obecnie najlepsze rozwiązanie na rynku dla biur poszukujących nie tylko nowoczesności i estetyki, ale też najwyższego komfortu pracy i rozwiązań, które nie wpływają negatywnie na otaczające je środowisko.

 

Chcesz zmodernizować oświetlenie do biura na LED-y? Napisz do nas

 

 

5/5 - (1 vote)
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.