Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Oświetlenie hotelowe | Oświetlenie hotelarskie i pokoju hotelowego

oświetlenie hotelowe

Hotel to miejsce usługowe, a więc takie, do którego przychodzą klienci, w branży hotelowej nazywani gośćmi. Gość to osoba, która nie jest zmuszona do korzystania z naszych usług. Branża hotelowa w naszym kraju jest już dojrzała, infrastruktura hotelowa spora, a goście mogą wybierać spośród hoteli, które oferują swoje usługi najlepiej. Na dobre samopoczucie gości wpływa wiele czynników, jednym z nich jest również dobrej jakości oświetlenie hotelowe.

Downlight LED

downlight led oświetlenie hotelowe

Panel LED

panel led

Oświetlenie hotelarskie – ważne pierwsze wrażenie

„Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie” – to powiedzenie jest niezwykle ważne zarówno w hotelarstwie, jak i w gastronomii. Gość, który odwiedzając nas po raz pierwszy i widząc piękny hotel, z wysokiej jakości usługami, kolejnym razem odwiedzi nas ponownie, jeśli wrażenie to będzie złe, nigdy więcej nie wróci.

Pierwsze wrażenie w hotelu, prócz przyjaznej atmosfery, umeblowania, zachowania obsługi, tworzy również oświetlenie hotelowe. Gość często przybywa do hotelu w godzinach wieczornych, a oświetlenie hotelowe tworzy charakter hotelu i to właśnie ono wpada mu w oczy. Pamiętajmy, że ma na to wpływ nie tylko oświetlenie hotelowe wewnętrzne, ale również zewnętrzne.

oświetlenie hotelarskie

Oświetlenie hotelowe – foyer

Foyer, czyli hol wejściowy w hotelu, to miejsce, które powinno powitać gościa swoją przytulnością oraz stylem. Warto, aby przy pomocy oświetlenia hotelarskiego foyer zostało podzielone na strefę aktywną oraz odpoczynku

Poczekalnia do odpoczynku powinna mieć nieco przytłumione, ale ciepłe oświetlenie hotelowe. Recepcja jasne, ale przyjazne. Oświetlenie hotelowe, zapewniające ogólne, pośrednie światło, może zostać zrealizowane przy pomocy np. Paneli LED lub Downlight LED. Bezpośrednie oświetlenie hotelowe jest niezbędne tam, gdzie pracuje obsługa hotelu, np. w recepcji.

Oświetlenie pokoju hotelowego

Sercem każdego hotelu nie jest foyer, a pokój każdego z gości. Pokoje hotelowe nie służą jedynie do snu, ale również odpoczynku czy pracy. Dlatego oświetlenie pokoju hotelowe powinno być przydatne i komfortowe we wszystkich tych zastosowaniach. Oświetlenie ogólne mogą zapewnić Panele LED, bądź Downlight LED, a obok łóżka powinna znajdować się lampka stołowa, oświetlająca pomieszczenie podczas, np. czytania w łóżku. Oprócz wymienionych, w pokoju hotelowym powinna znaleźć się również lampka biurkowa, skierowana na miejsce pracy.

Oświetlenie hotelowe jest praktycznie cały czas w użyciu, dlatego energooszczędność oświetlenia hotelowego jest niezwykle istotna i warto zastosować w nim oświetlenie w technologii LED. Oprócz tego oświetlenie hotelarskie powinno być nastrojowe, stylowe i funkcjonalne, wszystko po to, aby gość we wnętrzu hotelu czuł się dobrze i chciał do niego wrócić.

Skontaktuj się z naszymi przedstawicielami handlowymi 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.