Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Oświetlenie i lampy przemysłowe LED stanowią dziś już niemalże standard budownictwa przemysłowego i coraz skuteczniej wypierają z fabryk, hal produkcyjnych, magazynów czy warsztatów bardziej tradycyjne formy oświetlenia. Samo zastosowanie oświetlenia LED w przemyśle przyniosło zalety, o jakich stosując starsze technologie można było zapomnieć. Co jednak warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o instalacji lamp przemysłowych LED? Jak spisują się w trudnych warunkach pracy i dopasowują do najwyższych standardów wymagań, jednocześnie gwarantując bardzo dobrą jakość oświetlenia i wysoki komfort pracy?

Lampy przemysłowe LED – dlaczego warto się zdecydować?

Wykorzystanie technologii LED w oświetleniu przemysłowym nie jest żadną nowością, a wieloletnim już trendem pozwalającym na generowanie sporych oszczędności przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej wydajności świetlnej i natężenia bezpiecznego dla zdrowia i komfortu pracowników.

 

Skontaktuj się z nami!

 

Lampy przemysłowe LED, dzięki unikalnej konstrukcji diody zużywają znacznie mniej energii elektrycznej w celu osiągnięcia natężenia równowartego tradycyjnym technologiom oświetleniowym, dzięki czemu są lampy przemysłowe LED są rozwiązaniem niezwykle ekologicznym i ekonomicznym. Jednocześnie to właśnie LED jest obecnie najszybciej rozwijającą się technologią w kategorii oświetlenia i wprowadzane nieustannie przez producentów zmiany i udoskonalenia pozwalają jeszcze efektywniej wykorzystać skuteczność wytrzymałych opraw LED.

Oświetlenie hali produkcyjnej – zalety jakie posiadają lampy przemysłowe LED

Jedną z największych zalet wprowadzenia na halę produkcyjną lamp przemysłowych LED jest możliwość połączenia oświetlenia z nowoczesnymi rozwiązaniami do inteligentnego zarządzania oświetleniem. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom systemowym zakłady mogą dziś automatycznie dostosowywać oświetlenie na halach i magazynach do swoich wymagań i norm, charakteru pracy czy nawet pory dnia.

Maksymalizacja komfortu pracy, funkcjonowanie zgodnie z obowiązującymi normami i generowanie oszczędności rzędu nawet 70% w stosunku do tradycyjnych technologii oświetleniowych – lampy przemysłowe LED zdają się wprowadzać do budynków przemysłowych zupełnie nową jakość pracy.

Inwestycja w oświetlenie hali przemysłowej, linii produkcyjnej, magazynu, warsztatu czy innego obiektu przemysłowego za pomocą nowoczesnych lamp przemysłowych LED jest bez wątpienia zabiegiem kosztownym, dlatego warto rozplanować ją z jak najwyższą dokładnością i rozwagą.

Warto pamiętać jednak, że inwestycja w oświetlenie przemysłowe LED zwraca się niezwykle szybko – wystarczy zauważyć, że podczas gdy tradycyjne żarówki osiągają sprawność energetyczną na poziomie 10-15%, lampy przemysłowe LED osiągają nawet 90%, zużywając przy tym znacznie mniej prądu niż rozwiązania tradycyjne. Co więcej, wydłużony jest tu też czas eksploatacji oświetlenia przemysłowego LED – najlepsze lampy przemysłowe LED pracują nawet 50 000 godzin, wymagając wymiany i konserwacji znacznie rzadziej niż rozwiązania tradycyjne.

Lampy przemysłowe LED niskonapięciowe w halach przemysłowych i magazynach

Jednym z największych wyzwań montażu oświetlenia w warunkach przemysłowych jest konieczność dostosowania dostępnego oświetlenia przemysłowego do pracy przy niskim napięciu. Konieczność ta wynika zwyczajnie ze względów bezpieczeństwa, w tym zarówno bezpieczeństwa pracowników jak i całego systemu oświetlenia w zakładzie.

Ze względu na niskie zapotrzebowanie lamp przemysłowych LED na energię elektryczną zastosowanie ich w układach niskonapięciowych nie stanowi jednak większego problemu, a przy dobrze skonstruowanej infrastrukturze pozwala zachować wszelkie zalety przemysłowego oświetlenia LED bez konieczności ograniczania wydajności samego oświetlenia. Właściwości te wykorzystuje się między innymi w zakładach o dużej wilgotności czy trudnych warunkach atmosferycznych, gdzie podpięcie oświetlenia do sieci stanowiło by duży problem i zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi.

Lampy przemysłowe LED na linii produkcyjnej – wymagania i wyzwania systemowe

Oświetlenie hali produkcyjnej powinno nie tylko maksymalnie odciążać sieć elektryczną i zmniejszać zużycie energii przedsiębiorstwa (minimalizując też koszty utrzymania przedsiębiorstwa), ale przede wszystkim spełniać wysokie wymagania w zakresie komfortu pracy.

Oświetlenie przemysłowe LED do magazynów czy do oświetlenia linii produkcyjnej powinno być jak najwyższej jakości, gwarantując nie tylko wspomniane już oszczędności. Lampy przemysłowe LED powinny również pozwalać na regulację natężenia czy barwy światła oraz dawać możliwość dostosowania oświetlenia przemysłowego do surowych wymagań BHP w zakresie oświetlenia miejsca pracy.  

 

Dowiedz się więcej o oświetleniu przemysłowym

 

Nowoczesne lampy przemysłowe LED to systemy spełniające normy takie jak PN-EN 12665:2008 Światło i oświetlenie – Podstawowe terminy oraz kryteria określania wymagań dotyczących oświetlenia czy PN-EN 12464-1:2004 Światło i oświetlenie – Oświetlenie miejsc pracy. Część 1: Miejsca pracy we wnętrzach. Zgodnie z ich zapisami oświetlenie linii produkcyjnej nie powinno powodować zmęczenia wzroku i obniżać wydajności samych pracowników.

To właśnie lampy przemysłowe LED gwarantują dziś największą elastyczność pod kątem dostosowania oświetlenia do konkretnych warunków pracy, nie powodując jednocześnie zagrożenia ani dla człowieka, ani dla środowiska. LED-y nie muszą być słabsze niż tradycyjne żarówki – liczne testy pokazują, że ich stosowanie w warunkach przemysłowych jest korzystniejsze pod każdym możliwym aspektem.

 

Napisz do nas i postaw na energooszczędne lampy przemysłowe LED

5/5 - (1 vote)
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.