Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Skupienie się na wysokiej wydajności, dbałości o środowisko i zrównoważonym rozwoju to dziś według wielu marek i specjalistów biznesu klucz do sukcesu. To właśnie umiejętność postawienia środowiska w centrum strategii zarządzania pozwala dziś wzmocnić pozycję rynkową wielu firm i przedsiębiorstw, pokazując że oszczędzanie i rozsądne gospodarowanie wszelkimi zasobami mogą prowadzić do rynkowego sukcesu. Jednym z narzędzi, jakie współczesne i zrównoważone przedsiębiorstwa wykorzystują w celu osiągnięcia maksymalnej wydajności energetycznej są systemy sterowania oświetleniem DALI. W jaki sposób działają i jak usprawniają funkcjonowanie największych światowych zakładów przemysłowych?

Wydajne oświetlenie LED – system sterowania DALI

Decyzja o modernizacji oświetlenia na całkowicie nowoczesne, energooszczędne i wydajne oświetlenie LED stała się w ostatnich latach dość logicznym krokiem dla prowadzonego w sposób zrównoważony biznesu i to nie tylko w kontekście dużych przedsiębiorstw, ale też i małych zakładów, obiektów użytku publicznego czy biur.

Już samo przejście na technologię LED w systemie DALI pozwala bez straty natężenia światła uzyskać nawet 50% oszczędności na kosztach energii elektrycznej, co w kontekście dużych przedsiębiorstw operujących przy sztucznym świetle często przez całą dobę ma ogromne znaczenie.

sterowanie

Oświetlenie LED znane jest z wymagania znacznie mniejszych nakładów energii niż rozwiązania tradycyjne, gwarantując jednocześnie tę samą wydajność i możliwość dostosowania rodzaju oświetlenia do danego zastosowania bez konieczności modernizacji całej instalacji elektrycznej. Często już sam fakt mniejszego zużycia energii w połączeniu z odpornymi na warunki pracy i działającymi przez lata oprawami LED przekonuje przedsiębiorstwa do przejścia na nowszą, bardziej zrównoważoną technologię oświetlenia. Okazuje się jednak, że można wyciągnąć z niego jeszcze więcej.

Sterowanie oświetleniem z komputera – najlepsze zarządzanie energią dla przemysłu

Połączenie wszystkich instalacji oświetleniowych w zakładzie w jedną, łatwą do sterowania i zarządzania inteligentną platformę to zupełnie nowy i innowacyjny sposób zyskujący w przemyśle coraz większe zainteresowanie.

Wszystkie elementy oświetlenia zostają połączone tu z oprogramowaniem, które umożliwia zarządzanie ich czasem włączenia i wyłączenia w sposób najbardziej odpowiadający dynamice danego przedsiębiorstwa, gwarantując oświetlanie wyłącznie tych przestrzeni, które w danym momencie tego wymagają.

Systemy tego typu to w pewien sposób koniec ery włączników umieszczonych na ścianie – zarządzanie oświetleniem odbywa się z poziomu komputera, tabletu czy smartfona, a często też w dużej mierze opiera się na rozlokowanych w strategicznych miejscach czujnikach ruchu i automatyce.

Oszczędności, jakie wynikają z połączenia inteligentnych systemów sterowania oświetleniem przemysłowym LED mogą osiągnąć poziom 85% – koszty energii wymaganej do oświetlenia przedsiębiorstwa będą aż o 85% tańsze od poziomu wyjściowego wykorzystującego starsze technologie oświetleniowe. Z biznesowego punktu widzenia jest to zdecydowanie warta uwagi inwestycja.

Nowoczesne systemy sterowania oświetleniem

Jak działają nowoczesne systemy sterowania oświetleniem LED? Poza aplikacją pozwalającą na bieżąco monitorować status oświetlenia w danych pomieszczeniach i zdalnie kontrolować jego włączenie i wyłączenie, systemy sterowania uczą się charakterystyki wykorzystania światła w pomieszczeniach i na bazie pozyskanych danych proponują jeszcze efektywniejsze zarządzanie oświetleniem.

sterowanie oświetleniem

Optymalizacja wykorzystania energii, zmniejszenie kosztów utrzymania oświetlenia w najlepszym stanie czy wreszcie zminimalizowanie kosztów związanych z oświetleniem pomieszczeń roboczych to tylko najważniejsze z zalet, jakie niesie za sobą zastosowanie systemu sterowania oświetleniem LED w przedsiębiorstwie.

Połączenie infrastruktury oświetleniowej zakładu w jedną, inteligentną sieć jest jednocześnie jednym z doskonalszych przykładów rozwijającego się na globalną skalę Internetu Rzeczy. Możliwość zdalnego zarządzania oświetleniem z poziomu aplikacji, która jednocześnie monitoruje status systemu, zbiera dane o zużyciu energii, oraz ułatwia kontrolowanie i wczesne wykrywanie awarii jest tu zdecydowanie plusem, podobnie jak możliwość zaprogramowania oświetlenia do zapalania się i gaszenia na podstawie dziennego harmonogramu czy sensorów ruchu. W rezultacie nawet tak ruchliwe zakłady produkcyjne jak Bombardier czy Suez są w stanie funkcjonować z pełną kontrolą nad oświetleniem i zużywanym przez nie energią.

Przykłady wspomnianych firm a także wielu przedsiębiorstw motoryzacyjnych, spożywczych czy produkcyjnych pokazują dziś, że inwestycja w wysokiej jakości wydajne systemy oświetlenia LED stanowi podstawę do osiągnięcia optymalnego poziomu zużycia energii, bezpiecznego zarówno dla środowiska jak i dla budżetu samej firmy. Zrównoważony rozwój nie opiera się na kompromisach jakościowych – to właśnie dzięki stosowaniu nowoczesnych technologii i mocno kontrolowanym zarządzaniu każdym aspektem działalności firmy największe przedsiębiorstwa są w stanie odnosić dziś sukcesy finansowe a jednocześnie budować swój pozytywny i pro-ekologiczny wizerunek.

 

Poszukujesz nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych dla swojego przedsiębiorstwa? Zapraszamy do kontaktu, z pewnością znajdziemy najbardziej  przemyślane i satysfakcjonujące rozwiązanie dla Ciebie!

Skontaktuj się z nami!

 

4.8/5 - (19 votes)
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.