Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Oprawy | Lampy | Oświetlenie przemysłowe LED

oświetlenie przemysłowe LED

Oświetlenie przemysłowe LED jest dziś technologią, która stale wypiera z fabryk, hal produkcyjnych, magazynów, czy innych miejsc, tradycyjne formy oświetlenia. Oświetlenie przemysłowe LED posiada wiele zalet, o których można zapomnieć korzystając ze starszych technologii. Dlatego też w coraz większej ilości miejsc stosuje się oświetlenie przemysłowe LED. Jakie są zalety oświetlenia przemysłowego LED i dlaczego warto skorzystać z naszej oferty opraw przemysłowych LED?

Liniowa oprawa przemysłowa BSL 120

oświetlenie ledowe

Liniowa oprawa przemysłowa BSL 90

liniowa oprawa przemysłowa

Oprawa High Bay BSL

oprawa high bay bsl

Lampy i oprawy przemysłowe LED

Przemysłowe lampy LED to nie nowość, od lat systematycznie wybierają stosowane tradycyjnie świetlówki liniowe. Wykorzystywanie opraw przemysłowych LED to przede wszystkim spore oszczędności, które mogą sięgać nawet 70%, ale nie tylko. Lampy przemysłowe LED to także ekologiczność, mniejsze zużycie prądu, a to dla wielu dużych firm i korporacji, które mogą stać się naszymi kontrahentami, spora zachęta.

Same wprowadzenie oświetlenia hali produkcyjnej w technologii LED pozwala nam także na zastosowanie nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych, które będą inteligentnie zarządzać oprawami przemysłowymi LED. Dzięki innowacyjnym systemom światło w lampach przemysłowych LED jest stale dostosowywane do wymagań i norm dla danego pomieszczenia oraz charakteru wykonywanej pracy.

oświetlenie hali produkcyjnej

Oprawy przemysłowe LED – zalety

Inwestycja w oświetlenie hali produkcyjnej z pewnością jest kosztowna, ale przy oprawach przemysłowych LED bardzo szybko się zwraca. Same przemysłowe lampy LED mają wiele zalet, są efektywne, kiedy tradycyjne żarówki osiągają sprawność energetyczną na poziomie 10%, lampy przemysłowe LED osiągają wynik rzędu 90%

Inną istotną zaletą oświetlenia przemysłowego LED jest czas eksploatacji. Przemysłowe oprawy LED na halach produkcyjnych działają nawet 25 razy dłużej niż zwykłe żarówki i 10 razy dłużej niż oświetlenie halogenowe. Oprawy przemysłowe LED, które składają się z diod LED pracują do ok. 50 000 godzin.

Kolejnym atutem opraw przemysłowych LED jest fakt, że można w nich osiągnąć dowolny kolor widzialny i generują mało ciepła.

Ostatnią już zaletą lamp przemysłowych LED, o której wspominaliśmy również wcześniej jest ekologia, otóż nie chodzi tu jedynie o oszczędność, ale także o materiały z jakich zbudowane jest oświetlenie. Lampy przemysłowe LED nie wymagają używania rtęci czy innych szkodliwych substancji.

Jak więc widać oświetlenie hali produkcyjnej w technologii LED posiada wiele zalet, z których warto skorzystać.

Oświetlenie LED do magazynów | Oświetlenie hal LED

Oświetlenie przemysłowe LED powinno odciążać sieć elektryczną, a także zmniejszać koszt utrzymania przedsiębiorstwa. Bardzo istotny jest również komfort pracowników. Oświetlenie LED do magazynów i hal produkcyjnych powinno być najwyższej jakości. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów oświetleniowych regulacja natężenia oświetlenia wraz z czujnikami ruchu pozwala na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej.

Oświetlenie hal produkcyjnych i magazynów a kodeks pracy

Oświetlenie hal LED czy magazynów musi być bezpieczne, oszczędne oraz przez długi okres działające bezawaryjnie. Hale produkcyjne i magazyny to miejsca, gdzie pracują ludzie, więc oświetlenie w tych miejsca podlega Kodeksowi Pracy. Oświetlenie LED do magazynów czy oświetlenie hal LED normowane jest Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz Polskimi normami dotyczącymi oświetlenia elektrycznego w pomieszczeniach pracy.

Poszczególne zapisy to między innymi – PN-EN 12665:2008 Światło i oświetlenie – Podstawowe terminy oraz kryteria określania wymagań dotyczących oświetlenia oraz PN-EN 12464-1:2004 Światło i oświetlenie – Oświetlenie miejsc pracy. Część 1: Miejsca pracy we wnętrzach.

Oświetlenie hali produkcyjnej nie powinno męczyć wzroku pracowników. Profesjonalne oświetlenie hal LED podnosi wydajność pracowników i nie ma negatywnego wpływu na ich zdrowie. Oświetlenie magazynów musi generować minimalną ilość ciepła, aby nie wpływać na stan przechowywanych towarów. Profesjonalne oświetlenie LED dla hali produkcyjnej czy magazynu jest najczęściej równomierne, dlatego stosuje się szeregi lamp.

Skontaktuj się z naszymi przedstawicielami handlowymi 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.