Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Kąt rozsyłu(czyli fotometria) światła jest wyrażeniem kąta, pod jakim światło jest emitowane ze źródła światła. Źródło światła można zdefiniować jako wąskokątne lub szerokokątne. Zacznijmy od wyjaśnienia pojęć wąskiego i szerokiego kąta. Jeżeli jest to pomieszczenie wewnętrzne, kąt rozsyłu światła należy dobrać odpowiednio do wysokości sufitu. Jeśli jest to miejsce na zewnątrz, kąt świecenia należy dobrać odpowiednio do wysokości słupa lub wysokości miejsca. W zależności od różnicy w powierzchni napromieniania, należy priorytetowo traktować najniższy punkt, aby wybrać źródło światła o szerokim kącie, a najwyższy punkt powinien mieć priorytet, aby wybrać źródło światła o wąskim kącie.


Obraz Daniel Reche z Pixabay

Jeśli szerokokątne oprawy oświetleniowe zostaną umieszczone wysoko, światło rozproszy się, zanim dotrze do podłoża. W efekcie nie zapewni wystarczającej ilości światła. Z drugiej strony, jeśli umieścisz oprawę oświetleniową o wąskim kącie w niskim punkcie, oświetli ona tylko niewielki obszar. Pojawią się czarne plamy i nie będzie można uzyskać równomiernego oświetlenia.

Diody LED są bezpośrednimi emiterami światła. W efekcie konsumenci wzięli pod uwagę koncepcję kąta świecenia. Dzieje się tak, ponieważ kąt wiązki światła jest w rzeczywistości ważnym czynnikiem określającym sposób padania światła. Jeśli nie zastosowano żadnego materiału optycznego, diody LED zazwyczaj emitują światło pod kątem 120 stopni. Jednakże niektóre typy diod LED mogą mieć materiał optyczny zwany optyką wzorcową umieszczony na obudowie diod LED. Dzięki temu pakiet LED może mieć kąt świecenia 30, 60 lub 90 stopni.

W Globus Lighting wiemy, że odpowiednie oświetlenie może odmienić każdą przestrzeń. Dlatego oferujemy szeroką gamę opraw oświetleniowych o różnym kącie rozsyłu światła, aby dopasować się do Twoich potrzeb.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszych produktach i usługach oświetleniowych oraz o tym, jak możemy pomóc Ci uzyskać idealne oświetlenie Twojej przestrzeni.

Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.