Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
W branży przetwórstwa spożywczego utrzymanie rygorystycznych standardów higieny i zapewnienie bezpieczeństwa żywności ma kluczowe znaczenie. Aby spełnić te wymagania, niezbędne jest zastosowanie odpowiednich rozwiązań oświetleniowych. Specjalnie opracowaliśmy oprawy LED dla przemysłu spożywczego: HB-CLEAN (oprawa posiada już certyfikaty NSF i HACCP)  i TUBUS (oprawa posiada już certyfikat HACCP).

Obraz autorstwa usertrmk na Freepik

Co to jest NFS?

NSF (National Sanitation Foundation) to organizacja testująca, kontrolująca i certyfikująca produkty z siedzibą w Ann Arbor w stanie Michigan. NSF oferuje również usługi doradcze i szkoleniowe na całym świecie. Za swój cel uważa poprawę i ochronę zdrowia ludzkiego na całym świecie i funkcjonuje w 150 krajach.

NSF utrzymuje laboratoria w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Europie i Chinach. Laboratoria NSF są akredytowane przez Administrację Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Laboratoria NSF posiadają certyfikat ISO 17025 (testowanie i kalibracja). Świadczą szeroki zakres wsparcia w zakresie badań i certyfikacji oraz usług technicznych dla branży AGD i produktów konsumenckich (m.in. jakość napojów, sprzęt gastronomiczny, suplementy diety i systemy filtracji); detaliczna żywność, plantatorzy, przetwórcy i przemysł owoców morza; rury, elementy instalacji wodno-kanalizacyjnej i chemikalia do uzdatniania wody dla branży wodno-kanalizacyjnej; oraz testy analityczne dla przemysłu suplementów i farmaceutycznego

 

Certyfikat NSF

Narodowa Fundacja Sanitarna (NSF) wyznacza rygorystyczne standardy dla branży gastronomicznej, w tym dotyczące opraw oświetleniowych stosowanych w obszarach przetwarzania żywności. Lampy LED, które uzyskały certyfikat NSF, spełniają rygorystyczne wymagania dotyczące bezpieczeństwa materiałów, czystości i wydajności. Przechodzą one szeroko zakrojone testy i audyty, aby upewnić się, że nadają się do stosowania w zakładach przetwórstwa spożywczego.

 

Certyfikat HACCP

Certyfikacja Hazard Analysis Critical Control Point (HACCP) to uznany na całym świecie standard zarządzania bezpieczeństwem żywności. Lampy LED posiadające certyfikat HACCP zapewniają zachowanie najsurowszych praktyk higienicznych w przetwórstwie spożywczym. Zostały zaprojektowane tak, aby zminimalizować ryzyko zanieczyszczenia, eliminując potencjalne zagrożenia związane ze źródłami światła.

Obraz autorstwa wayhomestudio na Freepik

Oprawa typu Tubus Oprawa typu HB-clean

 

Oprawa typu Tubus

 

Oprawa typu HB-CLEAN

 

 

 

 

Nasze powyższe lampy LED z certyfikatami NSF i HACCP oferują kilka zalet, jak poniżej:

Bezpieczeństwo żywności

Oświetlenie LED spełniające standardy HACCP i NSF gwarantuje, że oświetlenie stosowane w obszarach przetwarzania, przygotowywania i przechowywania żywności nie stwarza ryzyka skażenia. Te certyfikowane oprawy zostały zaprojektowane tak, aby zapobiegać wprowadzaniu zagrożeń lub zanieczyszczeń do łańcucha pokarmowego.

Efektywności energetycznej

Technologia oświetlenia LED jest z natury energooszczędna i zużywa mniej energii w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań oświetleniowych. Stosując oprawy LED z certyfikatami HACCP i NSF, firmy mogą czerpać korzyści z obniżonych kosztów energii przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego poziomu oświetlenia.

Długość życia lampy

Oprawy LED charakteryzują się dłuższą żywotnością w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań oświetleniowych. Zmniejsza to częstotliwość wymian, co skutkuje niższymi kosztami konserwacji i mniejszymi zakłóceniami w działalności.

Zapewnienie jakości

Oprawy LED posiadające certyfikaty HACCP i NSF przechodzą rygorystyczne testy, aby zapewnić ich zgodność z określonymi normami branżowymi. Certyfikat ten daje pewność, że oprawy oświetleniowe LED spełniają niezbędne wymagania jakościowe i użytkowe, zapewniając spójne i niezawodne oświetlenie

Higiena i czystość

Oprawy LED spełniające standardy HACCP i NSF zostały zaprojektowane tak, aby można było je łatwo wyczyścić i konserwować zgodnie z wymogami bezpieczeństwa żywności.

 

Podsumowując, lampy LED z certyfikatami NSF i HACCP zapewniają bezpieczne dla żywności, wysokiej jakości, higieniczne, energooszczędne i trwałe rozwiązania oświetleniowe do różnych zastosowań związanych z żywnością.

Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.