Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Sztuczne oświetlenie zwiększa naszą widoczność w ciemności. Odgrywa również ważną rolę w zapewnieniu nam bezpieczeństwa. Dlatego oświetlenie przemysłowe dołożyło wszelkich starań, aby sprostać naszym potrzebom wizualnym. Światło ma jednak biologiczny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Stałe i statyczne światło sztuczne zaburza rytm dobowy, czego skutkiem są zaburzenia snu i obniżony nastrój. Na szczęście rozwiązanie zwane oświetleniem zorientowanym na człowieka może skutecznie rozwiązać te problemy.


Obraz GrumpyBeere z Pixabay

Czym jest oświetlenie zorientowane na człowieka?

Human Centric Lighting (HCL) to nowa koncepcja oświetlenia z ostatnich lat. HCL skupia się nie tylko na oświetleniu wspomagającym, ale także na zdrowiu i dobrym samopoczuciu człowieka. Mamy nadzieję na przywrócenie dynamiki naturalnego światła dziennego w pracy i życiu ludzi dzięki sztucznemu oświetleniu. Ponieważ HCL wspomaga ludzki rytm dobowy, może poprawić koncentrację i poprawić produktywność. Dzięki ogromnym zaletom oświetlenie Human Centric Lighting jest wykorzystywane w szerokiej gamie zastosowań, takich jak przestrzenie komercyjne, obiekty przemysłowe, domy i biura.

 

Jak certyfikować rozwiązanie Human Centric Lighting?

Norma CIE S 026 (CIE System for Metrology of Optical Radiation for ipRGC-Influenced Responses to Light) wskazano, jak określić ilościowo i ocenić światło oraz osiągnąć jego biologiczny wpływ na ludzkie zdrowie, wydajność i dobre samopoczucie, niezależnie od obrazów wizualnych.

Jednostki podają, że firma UL Solutions opublikowała w 2020 r. wytyczne projektowe, które mają pomóc w osiągnięciu celów w zakresie wydajności oświetlenia skupionych na człowieku i pomóc właścicielom budynków uwzględnić rytmy dobowe przy poszukiwaniu oświetlenia wysokiej jakości. Norma UL 24480 służy do projektowania oświetlenia budynków i ma na celu zapewnienie oświetlenia okołodobowego osobom, które normalnie są aktywne w ciągu dnia i nieaktywne w nocy. Jest to jak dotąd pierwszy standard na świecie.

Dlaczego potrzebujemy rozwiązania oświetleniowego skupionego na człowieku?

Oświetlenie zorientowane na człowieka wykracza poza podstawowe potrzeby wizualne ludzi. Przyczynia się do wyższej jakości oświetlenia i lepszej wydajności. Nasi przodkowie spędzali dzień na słońcu, a ich zegary biologiczne synchronizowały się z rytmem 24-godzinnym.

Zaledwie 200 lat temu ludzie spędzali dużo czasu w ciągu dnia na świeżym powietrzu, ale obecnie ich ekspozycja na naturalne światło dzienne maleje. Co gorsza, Twój rytm dobowy może mieć znaczący wpływ na Twoje zdrowie. Globus Lighting oferuje rozwiązanie oświetleniowe HCL, które umożliwia 100% regulację jasności i jednoczesną regulację temperatury CCT od 3000 K do 5000 K. To oświetlenie HCL naśladuje rytm naturalnej nocy, zapewniając odpowiednie światło we właściwym czasie, przywracając normalny rytm dobowy. Dzięki wydajnemu rozwiązaniu oświetleniowemu HCL firmy Globus Lighting możesz cieszyć się następującymi korzyściami:

 

 

Jeśli śpisz lepiej, jesteś bardziej produktywny. Poczujesz się także szczęśliwszy i będziesz miał więcej energii. Oświetlenie zorientowane na człowieka (HCL) firmy Globus Lighting stymuluje naturalny rytm dobowy, poprawiając samopoczucie i nastrój.


Obraz Lukas Bieri z Pixabay

Jak uzyskać rozwiązanie w zakresie oświetlenia zorientowanego na człowieka?

Technologia przestrajanego światła białego została zaprojektowana w celu tworzenia atmosfery, scen i nastrojów odpowiadających naturalnemu rytmowi dobowemu człowieka poprzez zmienną kontrolę temperatury barwowej.

W większości zastosowań technologii przestrajanej bieli temperaturę barwową od ciepłej bieli do chłodnej bieli osiąga się poprzez mieszanie kolorów dwóch różnych obciążeń LED CCT (np. 3000 K i 5000 K). Wejściami sterującymi tych urządzeń mogą być sterowanie 0-10 V, DMX lub DALI.

Oprawami oświetleniowymi można sterować pojedynczo lub grupowo za pomocą aplikacji na telefonie. Proste i szybkie włączenie/wyłączenie światła, a także regulacja jasności i temperatury barwowej (regulowana w zakresie od 3000K do 5000K). Co najważniejsze, istnieje możliwość regularnego ustawiania wielu scen według własnych potrzeb. Dla każdej sceny można ustawić inną temperaturę kolorów i jasność.

Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.