Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Piwnica to miejsce, które może wydawać się mało znaczące. Tymczasem bez dobrego oświetlenia korzystanie z niego jest znacznie trudniejsze, co nie tylko zmniejsza komfort korzystania z nawierzchni, ale także bezpieczeństwo. Szczególnie, gdy jest zapełniony przechowywanymi latami przedmiotami, na które nie ma już miejsca na półkach.

Jakie jest zatem najlepsze oświetlenie piwnicy?

W zdecydowanej większości piwnice to miejsca charakteryzujące się niskimi stropami i długimi korytarzami. Oświetlenie piwnicy jest kluczowe nie tylko w przypadku przemieszczania się, gdyż często to właśnie w nich prowadzi się mały warsztat, więc złe oświetlenie lub jego brak uniemożliwia pracę.

Obecnie generalnie nie warto kupować innych żarówek niż te oparte na technologii LED. Takie rozwiązania są przede wszystkim ekonomiczne, ponieważ pomimo pozornie wyższego kosztu zakupu, lampy LED charakteryzują się dłuższą żywotnością i pewnym stopniem energooszczędności. Oznacza to, że zakup wcześniej czy później się zwróci.

Najlepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w oprawy podłużne i płaskie. Zmniejszy to ryzyko uszkodzenia lampy, na przykład podczas przenoszenia większych przedmiotów. Modele podłużne są również zalecane ze względu na ich efektywność. Wystarczy niewielka ilość produktów, aby skutecznie oświetlić dużą powierzchnię. Oświetlenie ledowe do piwnicy nie musi być mocne. Po pierwsze ze względu na wysoką skuteczność świetlną (liczba emitowanych lumenów na wat – lm/W) oraz fakt, że nie jest to powierzchnia używana na co dzień. Z tego powodu mocne żarówki nie są potrzebne, jak w obszarach mieszkalnych domu lub pomieszczeniach biurowych w firmach. Powyższe rozważania w dużej mierze dotyczą oświetlenia ogólnego pomieszczenia.


Obraz Katarzyna Tyl z Pixabay

A co jeśli mamy tam swój warsztat?

Aby zwiększyć komfort pracy, wystarczy wyposażyć się w odpowiednie oświetlenie nad przestrzenią roboczą, najlepiej mocniejsze, tak aby maksymalnie pomagało nam w pracy.W piwnicy często panuje duża wilgotność, dlatego nasze oprawy charakteryzują się wysokim stopniem szczelności. Są również odporne na zmienne, czasem ekstremalne temperatury. Ponieważ korzystanie z takiej powierzchni często wiąże się z noszeniem różnych pakunków, najczęściej obiema rękami, warto wyposażyć oświetlenie w czujnik ruchu, dzięki któremu światło włączy się automatycznie po wykryciu obecności osoby.


Obraz Devon Breen z Pixabay

Jak widać, oświetlenie piwnicy nie jest trudne. Problemy mogą jednak zacząć się w jednym konkretnym przypadku, gdy nie doprowadzono okablowania, co jest nadal powszechne w starszych budynkach.

Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.