Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Zamiast klasycznej lampy czy żyrandola warto zdecydować się na dekorację swojego wnętrza plafonem. Oprawa ta doskonale sprawdzi się w małych i niskich pomieszczeniach, optycznie je powiększy i nada przytulnej atmosfery. Dzięki technologii LED plafony są energooszczędne, a dodanie czujnika ruchu pozwoli na dodatkową kontrolę nad ich strumieniem czy barwą światła.


Obraz bedrck z Pixabay

Zalety plafonów
Wyróżniamy kilka rodzajów plafonów, m.in. plafony i kinkiety. Najczęściej mają one kształt okrągły, chociaż możemy wyróżnić także obudowy kwadratowe, wypukłe czy płaskie. Oprawy te mogą pełnić funkcję głównego źródła światła. Warto wykorzystać je także do oświetlenia konkretnych stref. Lampy naścienne doskonale zastąpią kinkiety i podkreślą wybrane miejsce.

Istnieje możliwość wyposażenia lamp w czujnik ruchu lub zmierzchu. W ten sposób z łatwością będziemy mogli nie tylko włączać i wyłączać światło, ale także kontrolować jego intensywność.

Dzięki technologii LED plafony to nie tylko eleganckie lampy, podkreślające charakter pomieszczenia, ale także energooszczędny zamiennik tradycyjnych źródeł światła. Przyczynią się do obniżenia rachunków za prąd i kosztów eksploatacji.


Plafon Lobi

Gdzie nadadzą się plafony?

Plafony doskonale sprawdzają się w niskich i małych pomieszczeniach, gdzie istotne jest optymalne wykorzystanie przestrzeni. Ze względu na swój kształt przepuszczają światło lepiej niż lampy wiszące. Dodatkowo tworzą charakterystyczną poświatę oraz odbijają promienie światła z sufitu, dzięki czemu doskonale oświetlają wnętrze i optycznie je powiększają.

Plafony chętnie stosowane są w budynkach użyteczności publicznej, biurach czy restauracjach, w miejscach o dużej wilgotności lub narażonych na uszkodzenia mechaniczne. Jednak lampy te trafiły także do naszych mieszkań i domów, a architekci chętnie z nich korzystają. Sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, trzeba tylko pamiętać o doborze odpowiedniego rodzaju opraw i rodzaju źródła światła, w zależności od funkcji, jaką dana przestrzeń ma pełnić.

Sypialnia – plafon doskonale sprawdzi się we wnętrzu pełniącym funkcję strefy odpoczynku. Rozproszone, ciepłe światło, nie drażniące oczu, będzie oświetleniem, które sprawdzi się podczas relaksu.

Kuchnia – sprawdzą się tu plafony rozproszone na listwach, pozwolą nam dokładnie oświetlić powierzchnię przeznaczoną do gotowania, można też zdecydować się na oświetlenie wybranej części kuchni, np. blatu

Pokój dzienny – przestrzeń, w której na pierwszy plan wysuwa się wystrój wnętrza, który należy podkreślić odpowiednim oświetleniem; jeśli salon urządzony jest w stylu glamour, warto sięgnąć po plafony z kryształkami, w przypadku wnętrza loftowego lepiej postawić na minimalistyczne, monochromatyczne oprawy.

Łazienka – to pomieszczenie jest jednocześnie strefą relaksu, dlatego plafony również świetnie sprawdzą się w tym miejscu; należy pamiętać jedynie o ich wersji hermetycznej, dzięki której będą odporne na wilgoć.

Pokój dziecięcy – plafony są bezpieczną formą oświetlenia, ze względu na swoją konstrukcję trudniej je uszkodzić lub zniszczyć.

Korytarz – elegancka lampa doskonale sprawdzi się jako wizytówka domu, już od wejścia pozwoli określić, w jakim stylu została urządzona.

 

Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.