Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Oświetlenie niskonapięciowe, znane szerzej pod nazwą LED (ang. Light-Emitting Diode), stale zyskuje na popularności. Znajduje ono zastosowanie nie tylko w prywatnych domach, lecz także w zakładach przemysłowych. Okazuje się, że jest wręcz idealne do trudnych warunków, którym nierzadko zwykłe oświetlenie nie jest w stanie sprostać. Poniżej opisujemy najważniejsze zalety oświetlenia niskonapięciowego oraz jego najczęstsze zastosowania w branży przemysłowej. 

Dlaczego warto postawić na oświetlenie niskonapięciowe?

Oświetlenie LED generuje mniejszą ilość dwutlenku węgla, a co więcej, żywotność takiej żarówki jest dużo dłuższa niż w przypadku tej tradycyjnej – oświetlenie LED może działać nawet do 50 000 godzin bez wymiany żarówki, podczas gdy żarówki tradycyjne przepalają się już nawet po upływie 1000 godzin. Dodatkową zaletą jest też to, że jeśli zachodzi taka chęć lub potrzeba, oświetlenie LED może przybierać różne kolory.

Warto zwrócić również uwagę na taki parametr, jak skuteczność świetlna. Określa ona, ile światła powstało podczas zużycia 1W energii elektrycznej. 

Oświetlenie niskonapięciowe bardzo dobrze sprawdzi się nie tylko we wnętrzach, ale także na zewnątrz. Możliwe jest to dzięki wytrzymałej konstrukcji, która pozbawiona jest delikatnych, podatnych na uszkodzenia elementów, a także za sprawą braku żarników.

Niższe koszty eksploatacji

Inne korzyści, jakie płyną z korzystania z oświetlenia niskonapięciowego, to dużo niższa temperatura pracy. Diody nie potrzebują zbyt wiele czasu, by móc zabłysnąć pełnym blaskiem, co oznacza, że nie trzeba przez kilka minut pracować w półmroku, w oczekiwaniu aż żarówka rozgrzeje się wystarczająco. Dłuższy czas eksploatacji oświetlenia niskonapięciowego w naturalny sposób przekłada się na niższe koszty, nie tylko związane z wymianą żarówek na nowe, lecz też ze względu na wyjątkowo niski poziom awaryjności. 

Jak sama nazwa wskazuje, oświetlenie niskonapięciowe generuje znacznie niższy poziom napięcia, co podnosi poziom bezpieczeństwa podczas jego użytkowania. Ponadto żarówki LED nie zawierają szkodliwej dla środowiska rtęci.

Zastosowanie oświetlenia niskonapięciowego w sektorze przemysłowym

Oświetlenie przemysłowe LED dzielimy na dwa główne rodzaje: oświetlenie ogólne i miejscowe. Ogólne stosowane jest dla równomiernego oświetlenia całości pomieszczenia, np. hali, podczas gdy miejscowe można z powodzeniem wykorzystać do lepszego oświetlenia stanowiska roboczego (oświetlenie stanowiskowe) lub wykorzystać podczas pracy przy maszynach.

Praca w warunkach panujących na hali przemysłowej stanowi duże wyzwanie dla nowoczesnych systemów oświetleniowych, lecz są one dziś coraz lepiej do tego przygotowywane. Doskonale radzą sobie z niestabilnym napięciem, oparami przemysłowymi, a nawet wysoką temperaturą, jaka może panować w pomieszczeniu. Oświetlenie LED można z powodzeniem łączyć w moduły zapewniające zwiększoną moc emisyjną, co jest jednym z argumentów za tym, że doskonale sprawdzają się w większych pomieszczeniach.

oświetlenie niskonapięciowe led w fabryce

Praca na halach produkcyjnych musi być jak najbardziej bezpieczna – warto wiedzieć, że oświetlenie niskonapięciowe podnosi ten poziom bezpieczeństwa w znaczący sposób. Oświetlenia LED hal nie narażają oczu pracowników na wyjątkowo męczący dla wzroku efekt stroboskopowy, a co więcej – jeśli oświetlenie jest zbyt intensywne, można je zmniejszyć poprzez zastosowanie specjalnych osłon. Dodatkowym plusem jest możliwość obracania lamp niskonapięciowych w różne strony – tam, gdzie oświetlenie w danej chwili jest najbardziej potrzebne. 

Dlaczego korzystanie z nowoczesnych rozwiązań jest tak ważne?

Sieć energetyczna na terenie zakładu produkcyjnego potrafi być bardzo obciążona z powodu licznych maszyn pracujących w tym samym czasie. Współcześnie oferowane maszyny w dużej mierze nastawione są na mniejsze zużycie prądu, niż ich poprzednicy produkowani kilkadziesiąt lat temu, lecz nie oznacza to, że powinniśmy przestać szukać kolejnych rozwiązań. Wydatki na prąd w zakładzie przemysłowym to zupełnie inne kwoty niż te, jakie przeznaczamy na taki wydatek w gospodarstwie domowym. Dzięki zastosowaniu światła LED oszczędność sięga nawet do 70%.

Zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjną ofertą dobrej jakości lamp przemysłowych w technologii LED. Proponujemy naszym klientom oświetlenie przemysłowe, stanowiskowe, a także możliwość zakupu oświetlenia dedykowanego do obiektów sportowych czy hotelowych. Jesteśmy uznanym producentem oświetlenia specjalistycznego.

 

Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.