Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Koszty związane z zużyciem energii stają się coraz wyższe. Z tego powodu wiele przedsiębiorstw decyduje się na przeprowadzenie profesjonalnego audytu energetycznego oświetlenia oraz wdrożenie zaproponowanych rozwiązań, w celu obniżenia kosztów związanych z zużyciem energii.

Na czym polega audyt energetyczny oświetlenia?

Audyt energetyczny oświetlenia polega na przeprowadzeniu wnikliwego przeglądu i oceny zużycia energii w określonym miejscu, np. w biurze. Powinien on zawierać dokładne rozpoznanie obecnego stanu zastosowanego oświetlenia, możliwości jego modernizacji oraz opis spodziewanych efektów po wdrożeniu zmian. Przeprowadzając profesjonalny audyt, firma proponuje konkretne rozwiązania, mające na celu zmniejszenie zużycia energii. To z kolei przekłada się na mniejsze koszty. 

Specjaliści mają doświadczenie w doborze najkorzystniejszych rozwiązań, które zastępują tradycyjne metody oświetlania pomieszczeń. Kompleksowe przeprowadzenie audytu oświetlenia warto zlecić firmie, która zajmuje się tym na co dzień. Wykwalifikowani pracownicy mają duże doświadczenie i bogaty zasób wiedzy teoretycznej i praktycznej, ponadto dysponują znakomitym przygotowaniem merytorycznym oraz posiadają certyfikaty uprawniające ich do wykonywania pomiarów. 

Audyt może dotyczyć oświetlenia: zewnętrznego, wewnętrznego, a także ulicznego. Niezależnie od obszaru, głównym założeniem jest dokładna analiza zapotrzebowania na energię elektryczną oraz wdrożenie modernizacji, które będą optymalne pod względem energetycznym i ekonomicznym. Dotyczy to instalacji energooszczędnych źródeł oświetlenia oraz wdrożenia inteligentnych systemów opraw świetlnych. Dostępność innowacyjnych rozwiązań pozwala na znaczące obniżenie zużycia energii, a tym samym oszczędności finansowe. Warto pamiętać, że audyt energetyczny oświetlenia nie jest projektem, a dokumentem, który w sposób rzetelny określa potencjał oszczędności wynikających z dokonania modernizacji, a także stanowi pomoc w podjęciu decyzji przez zleceniodawcę. 

W jakim celu wykonuje się audyt energetyczny?

Koszty zużycia prądu stale rosną, warto zatem zdecydować się na przeprowadzenie profesjonalnego audytu energetycznego. Takie rozwiązanie pozwoli nie tylko poznać potencjał dotychczasowego oświetlenia, ale przede wszystkim wdrożyć odpowiednie poprawki przynoszące realne oszczędności finansowe. Niezależnie czy jest to audyt oświetlenia wewnętrznego, zewnętrznego, czy ulicznego, przebiega on według konkretnych procedur. 

oświetlenie led

Specjaliści przygotują raport, zawierający szczegółowe informacje odnoszące się do prac modernizacyjnych, oraz korzyści wynikające z ich zastosowania. Co ważne, określa on także współczynnik zwrotu z inwestycji. Warto jednak pamiętać, że jest to uzależnione od wielu czynników i indywidualnych parametrów. Przeprowadzenie audytu pozwoli na efektywniejsze wykorzystanie oświetlenia przy niższych kosztach.

Dlaczego warto zdecydować się na taką usługę? 

Światło odgrywa kluczową rolę w codziennym życiu. Istotnie wpływa na samopoczucie, zdrowie i odbiór całego otoczenia. Jest ono obecne wszędzie: w domu, w pracy, na ulicach, w różnych obiektach, czy w środkach transportu. Kluczowe jest jego prawidłowe natężenie, barwa i rozmieszczenie, ponieważ znacząco wpływa nie tylko na komfort, ale również bezpieczeństwo. 

Wykonaj audyt oświetlenia

Audyt energetyczny oświetlenia ma wiele zalet. To przede wszystkim skuteczny sposób, aby zaoszczędzić energię, a co za tym idzie – także i pieniądze. Dodatkowo stwarza on doskonałą okazję do precyzyjnego dopasowania źródeł światła do konkretnych potrzeb; pozwala na zmodernizowanie oświetlenia i wymianę lamp na energooszczędne. Zastosowanie konkretnych propozycji przełoży się na odpowiedni rozsył światła, zmniejszenie zużycia energii, a w przypadku firm zwiększy także wydajność pracowników. Proponowane modernizacje będą zgodne z obowiązującymi normami, co z kolei przekłada się na bezpieczeństwo. Początkowo wdrożenie zmian będzie wiązało się z wydatkiem finansowym, jednak w dłuższej perspektywie jest to niezwykle opłacalne – wynika to z oszczędności nawet 70% kosztów energii elektrycznej. Jednorazowa inwestycja szybko się zatem zwróci. 

Audyty energetyczne wykonywane są zgodnie z wytycznymi wskazanymi w ustawie o efektywności energetycznej. Wnioski z przeprowadzonego audytu umożliwiają pozyskanie dodatkowych środków finansowych na pokrycie inwestycji w nowe oświetlenie LED-owe. Mogą to być „Białe Certyfikaty”, czyli świadectwa poprawy efektywności energetycznej przedsiębiorstwa otrzymywane przez inwestora za uzyskany efekt energetyczny. Zwrot finansowy w tym przypadku może wynosić nawet 30% wartości inwestycji. Możliwe jest również pozyskanie finansowania w formule ESCo – czyli spłaty kosztów inwestycji z oszczędności w zakupie energii elektrycznej, dzięki zastosowaniu mniej energochłonnego oświetlenia. Klient jest w tej sytuacji zawsze na wygranej pozycji, koszty inwestycji ponosi operator ESCo, a następnie kompensuje go z częścią oszczędności uzyskanych przez beneficjenta.

Warto zdecydować się na przeprowadzenie audytu energetycznego? Oczywiście, że tak – i to z kilku powodów. Zleceniodawca otrzyma komplet danych uwzględniających dotychczasowe zużycie energii w danym obszarze. Zostaną mu przedstawione konkretne rozwiązania oraz korzyści z nich wynikające, a wdrożone zmiany pozwolą na optymalne wykorzystanie światła w danej przestrzeni wraz z niższymi kosztami zużycia. 

Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.